“Βαριά ήττα (0-3) με ολέθριο διαιτητικό λάθος!”

Απρόσμενη εντός έδρας ήττα για την ομάδα μας,που έχασε με 0-3 από τον Αλέξανδρο Κιλκίς σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’Εθνικής. Η ομάδα μας δεν έκανε σε καμία περίπτωση εμφάνιση, που να δικαιολογεί το τελικό σκορ.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και αμφίρροπο χωρίς σπουδαίες φάσεις μέχρι το 37′ όταν σε εκτέλεση φάουλ του Τσεμπερίδη ο Εθνικός έχασε τεράστια ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ, με την μπάλα έπειτα από απόκρουση του Αθανασίου να καταλήγει στο δοκάρι. Δυο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι με εκτέλεση φάουλ του Προβατίδη στο 39’λεπτό κατάφεραν να προηγηθούν και έτσι στο ημίχρονο η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκόρ.

Στην επανάληψη ο Εθνικός μπήκε καλύτερα και πίεσε τον Αλέξανδρο,αλλά ένα ολέθριο διαιτητικό λάθος του κύριου Τεβεκέλη έφερε τα πάνω κάτω στην αναμέτρηση. Συγκεκριμένα στο 59′ ο Τοπάλ βγήκε στην αντεπίθεση και πλάσαρε τον Αθανασίου, ο οποίος έκανε τρομερή επέμβαση. Στην εξέλιξη της φάσης ο Τσεμπερίδης ερχόμενος από πίσω έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο διαιτητής της αναμέτρησης πήρε πάνω του την απόφαση και υπέδειξε offside τον Γεράκη, ο οποίος ήταν μεν πιο μπροστά αλλά δεν επηρέαζε καθόλου τον τερματοφύλακα.

Στην αντεπίθεση,ο Αλέξανδρος σκόραρε με τον Αγαθαγγελίδη και κάπως έτσι τα πράγματα δυσκόλεψαν για την ομάδα μας. Ο Ντιόγκο στο 71′ ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 0-3 και κάπως έτσι οι φιλοξενούμενοι πήραν μια μεγάλη νίκη, παρότι σε καμία περίπτωση δεν έδειξαν την ανωτερότητα τους.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Τσιντσάρης Δ., Τσιντσάρης  Γ.,Πετρίδης, Σαμαράς, Καρυπίδης, Τοπάλ, Νικολαϊδης, Αβράμης, Γεράκης, Τσεμπερίδης, Παπίτσας.

Αλλαγές : Μαυρουδής, Παρούκας, Αγγελίδης, Σπανίδης.