«Τα σοβαρά λάθη έφεραν την ήττα 4-0 από τον Πανσεραϊκό»

Ο Εθνικός με δικά του λάθη έδωσε την ευκαιρία στον Πανσερραϊκό να πετύχει μία από τις ευκολότερες νίκες του στο πρωτάθλημα στο Σερραϊκό ντέρμπι,για την 24η αγωνιστική της Γ’ εθνικής με το ευρύ σκορ  4-0.
Η ομάδα του Πανσερραϊκού  κατάφερε να πετύχει μέσα σε έξι λεπτά 3 γκολ και να τελείωσει νωρίς το παιχνίδι  χωρίς να μπορέσουμε να διεκδικήσουμε κάτι. Στο 26’ ο Ομπόσου με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά άνοιξε το σκορ, ενώ στο 30’ ο Παπαβασιλείου με κοντινό πλασέ μετά από ασταθή απόκρουση του Τσιντσάρη, διπλασίασε τα γκολ για τον Πανσερραϊκό, στο 32’  μετά από ένα αμυντικό λάθος σε μια αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Ομπόσου βρήκε τον Πέτρου ο οποίος μπήκε στην περιοχή και με ξερό σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
Στο B’ ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι όσον αφορά την εικόνα του αγώνα, με τον Πανσερραϊκό να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι χωρίς να απειληθεί από τον Εθνικό. Στο 63’ ο Κούτλας έφτασε κοντά στο τέταρτο γκολ όμως είδε μετά από κεφαλιά του τη μπάλα να καταλήγει στο αριστερό δοκάρι του Τσιντσάρη, ενώ στο 67’ ο Παπαβασιλείου με κοντινό σουτ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τέταρτο για την ομάδα του.

ΕΘΝΙΚΟΣ : Δ. Τσιντσάρης, Ι. Τσιντσάρης, Πετρίδης(55′ Ν. Σαμαράς), Σαμαράς, Αγγελίδης, Τσεμπερίδης, Γερμανλής(55′ Καραχάλιος), Αβράμης, Λιάτσης(46′ Ευσταθιάδης), Παπίτσας, Παρούκας(75′ Ράτσικας).