«Σπουδαία εκτός έδρας νίκη 0-2 στο Χείμαρρο»

Το παιχνίδι διεξήχθη σε ένα πολύ δύσκολο αγωνιστικό χώρο, όπου ήταν ακατόρθωτο για κάθε ομάδα να παίξει ορθολογικό ποδόσφαιρο.Ούτε αυτό στάθηκε εμπόδιο για τον Εθνικό που με εξαιρετική εμφάνιση κυρίως στο πρώτο ημίχρονο νίκησε με σκορ 0-2 τον Χείμαρρο και πέτυχε την 11η νίκη του σε 12 αγώνες στο πρωτάθλημα της επίλεκτης ΕΠΣ Σερρών.
Στο 11′ μετά από ασιστ του Τσεμπερίδη, ο Αβράμης με εντυπωσιακο σουτ άνοιξε το σκορ 0-1.
Στο 34′ ο Παρούκας πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 0-2.
Στο Β’ ημίχρονο ο Εθνικός κράτησε σχετικά εύκολα το σκορ, φτάνοντας στη νίκη και τους 3 βαθμούς.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Καρυπίδης) : Τσιντσάρης Δ, Λεωνίδας, Βεντούζης, Χάρισμας, Πετρίδης, Ρούμπος, Σπανίδης, Τσεμπερίδης, Αβράμης, Γέρμανλης και Παρούκας.
Αλλαγές : Τσιντσάρης Γ, Αϊβατζίδης, Στεφανίδης και Μιχαλιέρης
Αποστολή 18άδα : Γρηγοριάδης, Κωνσταντινίδης, Χαραλαμπίδης