«Συνέχισε τις νίκες ο Εθνικός 4-0 την Πρώτη»

Εύκολο απόγευμα για τον Εθνικό που επικράτησε με 4-0 του Άρη Πρώτης και φιγουράρει πλέον μόνος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά την ισοπαλία του Λιθοτόπου με το Νεοχώρι (3-3).

Ο Εθνικός παρουσιάστηκε έτοιμος και σοβαρός για ένα ακόμη παιχνίδι πετυχαίνοντας εύκολα τη νίκη.Το σκορ άνοιξε με τον Λεωνίδα στο 19′, ο Αβράμης διαμόρφωσε το 2-0 στο 28’το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ του Παρούκα και Μαλετσκάνοφ  διαμορφώθηκε το τελικό 4-0.

Η Απουσία του κόσμου για άλλο ένα εντός έδρας παιχνίδι προβληματίζει την Διοίκηση στην δύσκολη προσπάθεια που καταβάλει.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Καρυπίδης): Τσιντσάρης Δ.,Βεντούζης,Σαμαράς,Λεωνίδας,Χάρισμας,Τσεμπερίδης, Σπανίδης,Αβράμης,Στεφανίδης,Παρούκας,Μαλετσκάνοφ.

Αλλαγές: Μιχαλέρης,Βελίκης,Γρηγοριάδης,Κωνσταντινίδης.