“Σημαντική εκτός έδρας νίκη για τον Εθνικό 0-1 στο Λιθότοπο”

Σημαντική εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας στον Λιθότοπο 0-1 διευρύνοντας την διαφορά στην βαθμολογία από τον δεύτερο στους +18 βαθμούς.

Με δύσκολη αλλά δίκαιη νίκη συνέχισε η ομάδα μας τις αγωνιστικές τις υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα της Επίλεκτης κατηγορίας. Ο Εθνικός χωρίς να αποδώσει ιδιαίτερα ποιοτικό ποδόσφαιρο κατάφερε να επιβληθεί επί της μαχητικής ομάδας του Λιθοτόπου.
Το σκορ άνοιξε με πλασέ ο Γέρμανλης στο 24′ ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική σέντρα του Αβράμη. Δυο λεπτά αργότερα ο διαιτητής αρνήθηκε στην ομάδα μας  καταφανέστατο πέναλτι πάνω στον Παρούκα.

Στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργήθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες χωρίς ωστόσο να έχουμε αλλαγή στο σκορ. Αβράμης και Παρούκας έχασαν μοναδικές ευκαιρίες για να αυξήσουν το σκορ.

ΕΘΝΙΚΟΣ: (Καρυπίδης Σάκης)
Τσιντσάρης Δ, Βεντούζης, Ρούμπος, Χάρισμας (60’ Πετρίδης), Τσιντσάρης Γ., Σπανίδης, Τσεμπερίδης, Παρούκας, Γέρμανλης (87’ Μιχαλιέρης), Αβράμης, Μαλετσκάνοφ (88’ Ρούπελης).