«Σημαντική εκτός έδρας νίκη 1-4 στη Σκοτούσσα»

Την 6η του νίκη σε 7 αγώνες πέτυχε ο Εθνικός,και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα  με 18 βαθμούς,μετά την πιο δύσκολη από ότι δείχνει το τελικό σκορ επικράτηση στην Σκοτούσσα.

Ο Εθνικός προηγήθηκε με τον Αβράμη και το 0-1 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 50’μετά από αυτογκολ του Βεντούζη,αλλά ο Αβράμης έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ με 1-2 τον Εθνικό δέκα λεπτά αργότερα.Ο Λεωνίδας στο 87′ τελείωσε την υπόθεση νίκη για τον Εθνικό,ενώ ο Μαλετσκάνοφ στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Καρυπίδης) : Τσιντσάρης Δ., Σαμαράς, Λεωνίδας, Βεντούζης, Τάντσης (46’Χάρισμας), Σπανίδης, Αϊβατζίδης (46’Πετρίδης), Τσεμπερίδης (89’ Στεφανίδης), Αβράμης, Παρούκας (75’ Γέρμανλης), Μαλετσκάνοφ.

Πάγκος : Γρηγοριάδης, Μιχαλέρης, Κωνσταντινίδης.