«Νίκησε ο Εθνικός 3-0 το Ροδολίβος και έκλεισε ιδανικά τον ‘Α γύρο»

Ο Εθνικός έφτασε τις 10 νίκες σε 11 παιχνίδια κλείνοντας ιδανικά τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος.Το παιχνίδι με το Ροδολίβος διεξήχθη σε βαρύ αγωνιστικό χώρο δυσκολεύοντας τις προσπάθειες των παικτών,ο Εθνικός ήταν απόλυτος κυρίαρχος του παιχνιδιού με συντριπτική κατοχή μπάλας αναγκάζοντας τους φιλοξενούμενους σε παθητικό ρόλο.Το πρώτο γκολ για την ομάδα μας ήρθε στο 35′ μετά από όμορφη ενέργεια του Πετρίδη έδωσε ασίστ στον επερχόμενο Τσεμπερίδη ο οποίος με πλασέ άνοιξε το σκορ 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός πίεσε και κατάφερε στο 50′ με τον Αβράμη να κάνει το 2-0 και λίγο αργότερα στο 68′ ο Μαλετσκάνοφ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΕΘΝΙΚΟΣ(Καρυπίδης): Τσιντσάρης Δ, Λεωνίδας, Πετρίδης, Βεντούζης, Χάρισμας, Σπανίδης, Ρούμπος,Τσεμπερίδης, Αβράμης, Παρούκας, Μαλετσκάνοφ.

Αλλαγές: Γέρμανλης, Αϊβατζίδης, Μιχαλέρης, Τσιντσάρης Γ.