«Καβάλα-Εθνικός 5-0»

Ο Σάκης Καρυπίδης έδωσε σε  ένα ακόμη παιχνίδι χρόνο συμμετοχής στα νέα παιδιά της ομάδας αλλά οι γηπεδούχοι χωρίς κανένα πρόβλημα και σε βαρύ αγωνιστικό χώρο με την ποιότητα και εμπειρία που διαθέτουν  κέρδισαν εύκολα τον Εθνικό με 5-0. Από την αρχή η Καβάλα είχε τον απόλυτο έλεγχο ενώ βοήθησε και το πολύ γρήγορο γκολ του Γιατσβίνοβιτς.

Ο Α.Ο.Κ. ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι κι άνοιξε το σκορ στο 1′ λεπτό με τον Κροάτη Σβεν Γιατσβίνοβιτς 1-0.
Στο 25′ λεπτό μετά από συνδυασμό Βαλαβανόπουλου και Ζέρη, ο Κώστας Μαρκόπουλος έκανε το 2-0.

Στο 26′ λεπτό ο ΑΟΚ κέρδισε πέναλτι με τον Ζέρη, στο οποίο ευστόχησε ο Νίκος Βαλαβανόπουλος κι έκανε το 3-0.
Στο 40′ λεπτό από πάσα του Τσούτση, ο Μαρκόπουλος πέτυχε δεύτερο προσωπικό γκολ, έκανε το 4-0 κι έφτασε τα 14 στο πρωτάθλημα. Στο 55ο’λεπτό ο Αλέξανδρος Τσούτσης από το ύψος του πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Τσιντσάρης Δ, Πετρίδης, Λιάτσης (75′ Ν. Σαμαράς) , Αγγελίδης, Σαμαράς Κ, Τσιντσάρης Γ, Καραχάλιος (65′ Ευσταθιάδης) , Αβράμης, Παπίτσας (79′ Γέρμανλης) , Παρούκας, Τσεμπερίδης (76′ Ράτσικας).

Συντάκτης:Βασίλης Αναστασιάδης