“Ήττα με ( 1-0 ) στο Καλαμπάκι”

Εκτός έδρας ήττα για την ομάδα μας,που έχασε με 1-0 από την ΑΕ Καλαμπακίου σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’Εθνικής.Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και αμφίρροπο με τον Εθνικό να έχει την πιο κλασική ευκαιρία για γκολ στο πρώτο ημίχρονο όταν σε σουτ του Παπίτσα η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός μπήκε καλύτερα και είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί σε κεφαλιά του Γεράκη από καλή θέση αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
Και ενώ όλα έδειχναν ότι θα λήξει ισόπαλο το παιχνίδι σε μια φάση αδράνειας της άμυνας το Καλαμπάκι βρήκε λίγο πριν το φινάλε το πολυπόθητο γκολ και κατέκτησε το πρώτο του τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Δ.Τσιντσάρης, Ι. Τσιντσάρης, Πετρίδης(90’ Μαυρουδής), Καρυπίδης, Τσιατμάς,  Αβράμης, Νικολαιδης (80’ Σπανίδης), Τοπάλ, Γεράκης (80’ Αγγελίδης), Τσεμπερίδης (71’ Παρούκας), Παπίτσας.