«Ηττήθηκε με 2-0 στο Παραλίμνιο αφήνοντας υποσχέσεις για το μέλλον»

Το Παραλίμνιο είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο ημίχρονο και έχασε την πρώτη καλή ευκαιρία για να προηγηθεί στο πρώτο τέταρτο με τον Ζυγκερίδη αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ. Στο 29’  μετά από κόρνερ του Μουτεσίδη, κατά λάθος κατάφερε να ανοίξει το σκορ το Παραλίμνιο με αυτογκόλ του Εθνικού. Το ημίχρονο τελείωσε με το σκορ 1-0. Ο Εθνικός μπήκε καλύτερα στο β´ ημίχρονο είχε την κατοχή της μπάλας και προσπάθησε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα όταν σε σουτ του Τσιντσάρη η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το δέξι κάθετο δοκάρι.Μέχρι το 76′  όπου δόθηκε πέναλτι και ο Μουτεσίδης με πέναλτι έγραψε το 2-0, τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Γαβριηλίδης, Ι.Τσιντσάρης, Πετρίδης (65’ Παρούκας), Τσιατμάς, Κ.Σαμαράς,Τοπάλ, Γέρμανλης (55’ Βεντούζης), Καραχάλιος (57’ Ράτσικας), Γεράκης,Τσεμπερίδης (79’ Ν.Σαμαράς), Αβράμης