“Ήταν ανώτερος αλλά ηττήθηκε (2-1) από την Πέρνη”

Η ομάδα μας ηττήθηκε με σκορ (2-1) από την Πέρνη στο γήπεδο της Χρυσούπολης,σε αγώνα που διεξήχθη στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Το αποτέλεσμα αδικεί την προσπάθεια των παικτών που έπαιξαν δυνατά και κυριάρχησαν σε όλες τις μονομαχίες και θα μπορούσαν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα.Στο 21’λεπτό η Πέρνη άνοιξε το σκορ (1-0) αλλά ο Εθνικός απάντησε γρήγορα ισοφαρίζοντας στο 25’λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αλέξανδρου Αβράμη  σε (1-1) .Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε στο παιχνίδι αναζητώντας το γκολ στο 53′ λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσεμπερίδη η μπάλα πέρασε ελάχιστα εκατοστά απο τα πόδια του Καρυπίδη ο οποίος έκανε προβολή για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.Στο 55’λεπτό η Πέρνη πήρε πάλι το προβάδισμα στο σκόρ με(2-1) μετά από ένα λάθος στην άμυνα.Ο  Εθνικός συνέχισε  να μην το βάζει κάτω και να πιέζει διαρκώς για την ισοφάριση χάνοντας σπουδαία ευκαιρία με τον Αβράμη όταν σε λάθος της άμυνας βρέθηκε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα αλλά το ψηλοκρεμαστό πλασέ που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα άουτ.Αργότερα έχασε άλλη μια ευκαιρία ο Εθνικός όταν σε ανάποδο ψαλίδι του Γεράκη η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ, για να λήξει το παιχνίδι με( 2-1 ) αφήνοντας τους παίκτες στεναχωρημένους από το αποτέλεσμα σε ένα παιχνίδι που δικαιούταν τουλάχιστον την ισοπαλία.