“Ισοπαλία (0-0) στην δύσκολη έδρα του Αετού”

«Όρθιοι» σε μια δύσκολη έδρα, αν και μπορούσαμε και τη νίκη.
Με σκορ 0-0 στις αποσκευές της επέστρεψε σήμερα από το Οφρύνιο η ομάδα μας, που για την τρίτη αγωνιστική της Γ’ Εθνικής αναδείχτηκε ισόπαλη κόντρα στον Αετό Ορφανού.
Μπροστά στα μάτια 50 περίπου φίλαθλων μας που έκαναν το ταξίδι μέχρι το Οφρύνιο, οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας, στάθηκαν εξαιρετικά μέσα στο γήπεδο και αν η τύχη ήταν με το μέρος μας στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα θα μπορούσαμε να είχαμε φύγει και με το διπλό.
Στα καθαρά αγωνιστικά, η γηπεδούχος ομάδα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο ημίχρονο αλλά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα για αντιαθλητικό μαρκάρισμα, ο Εθνικός ισορρόπησε στο δεύτερο ημίχρονο και απείλησε με τον Γεράκη όταν σε σουτ που έκανε από καλή θέση η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι και με τον Αβράμη που βρέθηκε μόνος με τον τερματοφύλακα αλλά το πλασέ που έκανε πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

ΕΘΝΙΚΟΣ: (Σ. Καρυπίδης) : Δ.Τσιντσάρης, Καρυπίδης, Τσιατμάς, Πετρίδης, Ι.Τσιντσάρης, Νικολαΐδης(87’ Σπανίδης), Τοπάλ, Παπίτσας(73’ Αγγελίδης), Αβράμης(93’ Γέρμανλης), Μαυρουδής(60’ Τσεμπερίδης), Γεράκης.