«Ιδανικό ξεκίνημα με εκτός έδρας νίκη 2 – 4 ο Εθνικός»

Παρά την δυνατή βροχή και το βαρύ γήπεδο, οι ποδοσφαιριστές των ομάδων αγωνίστηκαν με πάθος και έδωσαν έναν ωραίο αγώνα στην  1η αγωνιστική για τα play off που οδηγούν απευθείας στην Γ’ Εθνική.
Ο Εθνικός άνοιξε το σκορ μόλις στο 12′ με τον Μαλετσκάνοφ για να ισοφαρίσει για την ομάδα του Μητρουσίου ο Γκαϊντατζης στο 31′,στο 45′ ο Παρούκας έβαλε μπροστά πάλι τον Εθνικό το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα έγιναν πιο απλά μετά το γκολ στο 62′ από τον Παρούκα και στο 65’από τον Τσεμπερίδη.Η ομάδα του Μητρουσίου μείωσε το σκορ στο 70′ σε 2 – 4 και έχασε πέναλτι το οποίο απέκρουσε ο Τσιντσάρης Δημήτρης μετά την εκτέλεση του Μπελίτου στο 85′.
ΕΘΝΙΚΟΣ ( Σάκης Καρυπίδης ): Τσιντσάρης Δ., Λεωνίδας, Βεντούζης, Τσιντσάρης Γ, Πετρίδης, Σπανίδης, Ρούμπος(84′ Αϊβατζιδης), Τσεμπερίδης, Παρούκας(63′ Γέρμανλης), Αβράμης(89′ Χαρισμας), Μαλετσκάνοφ(90′ Μιχαλέρης).