“Επικράτησε εκτός έδρας 2 – 6 ο Εθνικός στο Ροδολίβος”

Επικράτησε άνετα και στο Ροδολίβος ο Εθνικός και τελείωσε το πρωτάθλημα στο +18 από τον δεύτερο Serres 1800 και μπαίνει στην διαδικασία των μπαράζ με 8 βαθμούς.Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν αμφίρροπο, με τους γηπεδούχους να έχουν το προβάδισμα 2-1,αλλά στην επανάληψη ο Εθνικός ανέβασε στροφές και γύρισε το παιχνίδι μέσα σε 8’λεπτά.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 15′ ο Αβράμης με πέναλτι έκανε το 0-1. Στο 35′ ο Κεχαγιάς με πλασέ έφερε τον αγώνα στα ίσια. Στο 45′ ο Τσιάτρης με πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 47′ ο Μαλετσκάνοφ, στο 50′ ο Αβράμης και στο 60′ πάλι ο Μαλετσκάνοφ πραγματοποίησε το 2-4.Στο 65′ ο Μαλετσκάνοφ σημείωσε χατ-τρικ για το 2-5 και στο 85′ ο Τσιντσάρης έγραψε το τελικό 2-6.

ΕΘΝΙΚΟΣ(Σάκης Καρυπίδης): Γρηγοριάδης, Ρούμπος, Βεντούζης, Χάρισμας(85′ Τάντσης), Πετρίδης(83′ Μιχαλέρης), Σπανίδης, Τσεμπερίδης, Αβράμης(70′ Λεωνίδας), Γέρμανλης(75′ Αϊβατζίδης), Τσιντσάρης, Μαλετσκάνοφ