“Επαγγελματική νίκη για τον Εθνικό 2-1 την Σκοτούσσα”

Επαγγελματική νίκη για τον Εθνικό 2-1 την Σκοτούσσα με ανατροπή στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
Μία νίκη η οποία ήρθε με μεγάλη προσπάθεια από τους παίκτες μας καθώς η ομάδα από την Σκοτούσσα είχε πάρει την πρωτοπορία στο σκορ από το 55΄ λεπτό. Ο Εθνικός άσκησε μεγάλη πίεση για να μην μείνει δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη πράγμα που το κατάφερε στο 81΄ λεπτό του παιχνιδιού ο Παρούκας με προσωπική ενέργεια και ασιστ στον Γιάννη Τσιντσάρη ο τελευταίος με όμορφο πλασέ έφερε το ματς στα ίσα και δυο λεπτά αργότερα στο 83΄ ο Αβράμης με σουτ μέσα από την περιοχή έδωσε την νίκη στην ομάδα μας.
Σημαντική η συμβολή του τερματοφύλακα μας  Δ. Τσιντσάρη που ενώ είχε μια άτυχη στιγμή στη φάση του γκολ των αντιπάλων δεν επηρεάστηκε και έκανε δυο σπουδαίες αποκρούσεις κρατώντας ζωντανή την ομάδα στο παιχνίδι και στο τέλος δικαιώθηκε.

ΕΘΝΙΚΟΣ(Σάκης Καρυπίδης): Τσιντσάρης Δ., Λεωνίδας, Τάντσης, Χάρισμας, Βεντούζης, Σπανίδης, Αϊβατζίδης, Αβράμης, Γέρμανλης(84’ Μιχαλιέρης), Τσιντσάρης Γ, Παρούκας(89΄Ρούπελης).