«Έδειξε χαρακτήρα ο Εθνικός και νίκησε 2-3 στο Νεοχώρι»

Έδειξε χαρακτήρα ομάδας ο Εθνικός στο εκτός έδρας παιχνίδι στο Νεοχώρι, αν και προηγήθηκε νωρίς στο 9′ με ωραία κεφαλιά του Αβράμη βρέθηκε πίσω στο σκορ στο τέλος του ημιχρόνου με 2-1.Στην επανάληψη προσπάθησε να γυρίσει το ματς και στο 54′ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Τσιντσάρη σε 2-2, μια αυστηρή δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ρούμπο στο 62′ έφερε την αποβολή του από τον αγώνα και την ομάδα μας με 10 παίκτες να προσπαθεί για το νικητήριο γκολ που κατάφερε να το πετύχει στο 82′ μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Αβράμη  διαμόρφωσε το τελικό 2-3 και έδωσε τους πολύτιμους για την συνέχεια 3 βαθμούς.

ΕΘΝΙΚΟΣ : Ασημώνης, Λεωνίδας, Σαμαράς, Βεντούζης, Τσιντσάρης(54′ γκολ), Τσεμπερίδης, Αβράμης(9′, 82′ γκολ), Ρούμπος(62′ κόκκινη), Παρούκας, Γέρμανλης, Μαλετσκάνοφ.

Αλλαγές : Πετρίδης, Τάντσης και Χάρισμας

Πάγκος: Τσιντσάρης Δ, Αϊβατζιδης, Κωνσταντινίδης, Μιχαλέρης.