«Ανώτερος ο Εθνικός νίκησε 2-1 τη Serres1800»

Ανώτερος ο Εθνικός σ’όλη την διάρκεια του αγώνα κατάφερε με ανατροπή στις καθυστερήσεις να επικρατήσει επί του αντιπάλου SERRES 1800 με 2-1.Το ματς είχε πολλές φάσεις,στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και έχασε δυο κλασικές ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ.Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Ζέτα στο 55′ που αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα όταν σταμάτησε με το χέρι τη μπάλα σε αντεπίθεση της ομάδας μας.Στο 58′ λανθασμένη υπόδειξη του επόπτη για οφσάιντ όταν ο Αβράμης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ με τον τερματοφύλακα.Στο 62′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσεμπερίδη ο αμυντικός Μυλωνάς κάνει κοντρόλ της μπάλας με το χέρι στο ύψος της μικρής περιοχής χωρίς να καταλογίζεται το πέναλτι.Στο 65′ προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι με 0-1 μετά από  εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Πανίδη.Στο 85‘ ο Ρούμπος αποβλήθηκε με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα.Στο 88’ο Αβάμης με πλασέ έφερε το ματς στα ίσα 1-1 και στο 98′ μετά από ατομική ενέργεια πάλι ο Αβράμης κέρδισε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο ίδιος και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Καρυπίδης): Τσιντσάρης Δ, Ρούμπος, Λεωνίδας, Τσιντσάρης Ι, Βεντούζης, Αϊβατζίδης(60’ Χάρισμας), Τσεμπερίδης, Σπανίδης, Γέρμανλης(80’ Μαλετσκάνοφ), Αβράμης, Παρούκας.